przegląd ☆ CL

Chaelin Lee
Koreańska piosenkarka i raperka. Urodzona 26 lutego 1991 roku w Seulu. Urodziła się w katolickiej rodzinie, ma siostrę o imieniu Harin. 
Jako dziecko mieszkała w Tsukuba (Japonia), Paryżu oraz Tokio. Uczęszczała do międzynarodowych szkół. Kiedy miała 13 lat wróciła do Paryża, gdzie uczyła się przez dwa lata. W wieku piętnastu lat zostałą przesłuchana przez YG Entertainment. 
Pierwszą jej współpracą było nagranie piosenki wraz z Big Bang "Intro (Hot Issue)" w 2007 roku. Jeszcze tego samego roku miała swój sceniczny debiut na Music Awards stacji SBS, wystąpiła wraz z innymi osobami z YGE. 
Debiut zespołu, w którym występuje miał miejsce w 2009 roku w piosence "Lillipop" z Big Bang. Zespół ma przerwę już od 2014 roku, a w roku bierzącym Minzy odeszła z zespołu. CL ma na koncie oczywiście solo występy. Pierwszy był we współpracy z G-Dragonem oraz Teddy Parkiem (piosenka "The Leaders"). W 2013 wydała swój solowy singiel "The Baddest Female". Rok później rozpoczęła karierę w Ameryce, gdzie miała zadebiutować w 2014 roku. W 2015 odbyła się premiera jej piosenki "Hello Bitches".


Za co ją kocham? Za styl, który reprezentuje. Często jest to czysty street fashion, podczas występów czy nagrań do teledysków nosi zwariowane stylizacje, a niekiedy jest po prostu cudna w najzwyklejszych ubraniach. Ma wypracowany swój kształt makijażu, który jest jedną z jej cech charakterystycznych.
Dodatkowo wydaje się bardzo pracowitą i miłą osobą (z nagrań)!

Miłego dnia!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.